Czy istnieją przeciwskazania do wykonywania zabiegów w SPA?

Pobyt w luksusowym SPA Warmińsko-Mazurskie to czysta przyjemność, o której nie można zapomnieć przez bardzo długi czas. Jednak czy wszyscy mogą sobie pozwolić na tego rodzaju relaks? Okazuje się, że są pewne przeciwskazania przed wykonywaniem niektórych zabiegów. Ale nawet borykamy się z jakimiś chorobami czy dolegliwościami, które wykluczają korzystanie z masaży, to zawsze możemy udać się do SPA, aby zadbać o swoją cerę czy dłonie. 

Jeżeli jesteśmy okazem zdrowia i nie doskwiera nam nic niepokojącego, to możemy korzystać z zabiegów SPA bez żadnych obaw. Natomiast w przypadku, gdy mamy zdiagnozowane choroby, np. chorobę serca, to przed wizytą w SPA, powinniśmy skonsultować się ze swoim lekarzem i spytać, czego powinniśmy unikać, a co będzie bezpieczne dla naszego zdrowia. I chociaż ciąża to nie choroba, to stan błogosławiony również wyklucza pewne zabiegi. Choć jeśli wszystko przebiega prawidłowo, to nie musimy rezygnować z wyjazdu do hotelu SPA. Poinformujmy tylko masażystę lub osobę wykonującą zabieg, że jesteśmy w ciąży. Dzięki temu nie zostaniemy poddani chociażby działaniu ultradźwięków, które mogłyby mieć negatywny wpływ na rozwój płodu. 

Kto nie powinien korzystać ze SPA? 

W grupie osób, które szczególnie muszą uważać i którym odradzane są masaże w SPA są wszyscy ci, którzy mają zdiagnozowane choroby serca. Dzieje się tak dlatego, że masaż powoduje szybsze krążenie, wzrost tętna, a to przy problemach z sercem mogłoby okazać się bardzo niebezpieczne. Z zabiegów, które podnoszą temperaturę ciała nie powinniśmy korzystać też wtedy, gdy jesteśmy w trakcie infekcji i mamy gorączkę. A co z menstruacją? Lepiej unikać w te dni masaży odcinka lędźwiowego, ponieważ może to doprowadzić do zwiększenia krwawienia. Pamiętajmy również o tym, aby bezpośrednio przed masażem nie zjeść obfitego posiłku, ponieważ uciski mogą spowodować, że będzie nam po prostu niedobrze… Luksusowy hotel na Warmii i oferowane w nim zabiegi SPA, to doskonała propozycja na relaks, ale jeśli mamy problemy ze zdrowiem, to bądźmy ostrożni i najpierw skonsultujmy się z lekarzem.