Co oznaczają terminy SPA i Wellness?

Z pewnością każdy wielokrotnie słyszał hasła, takie jak SPA&Wellness. I o ile, gdyby zrobić ankietę, to raczej nie powinno być problemu z wytłumaczeniem, czym jest SPA, o tyle schody mogą pojawić się przy określeniu Wellness. Dlatego też postanowiliśmy wziąć te słowa na tapet i wyjaśnić, jaka jest ich historia oraz do czego konkretnie się odnoszą. 

Weekend w SPA Beskidy to marzenie wielu osób. Na szczęście jest to jedno tych marzeń, które jest dość łatwo spełnić. Czasami wystarczy, że szepniemy o nim bliskiej osobie, aby przy najbliższej okazji w prezencie otrzymać voucher do SPA lub wykupione pakiety zabiegów. Ale co dokładnie kryje się pod tym SPA, a także Wellness? 

Znaczenie SPA&Welness

Czasami możemy spotkać się z ofertą SPA, ale wiele hotelów, w których mieszczą się gabinety odnowy biologicznej dołączają do SPA człon Wellness. Spieszymy z wyjaśnieniem, co to tajemnicze hasło oznacza. Otóż odnosi się ono do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz podejmowania działań, które mają na celu zapewnienie dobrego samopoczucia. W wielkim skrócie można powiedzieć, że jest to filozofia, której początki sięgają pięćdziesiątych lat dwudziestego wieku. A zatem Wellness to zatroszczenie się o swoje wnętrze, dzięki czemu mamy czuć się doskonale sami ze sobą i po prostu czuć się szczęśliwi. Natomiast SPA jest pojęciem nieco węższym, ponieważ odnosi się do zabiegów kosmetycznych i zabiegów, które mają poprawić kondycję naszej skóry. Ciekawostką jest to, że nazwa wzięła się od miejscowości położonej w Belgii, w której znajdowała się woda lecznicza, którą stosowano w celach uzdrowiskowych już w starożytności… Ale nowoczesne SPA, takie jak luksusowy hotel dr Ireny Eris to zdecydowanie połączenie jednego oraz drugiego. Pakiety hotelowe, działające cuda zabiegi masaże, a do tego pobyt w wyjątkowym, pięknie zlokalizowanym miejscu, to bez dwóch zdań zadbanie zarówno o ciało, jak i o ducha. Wystarczy weekend w takim hotelu i skorzystanie z kilku zabiegów, żeby cieszyć się samopoczuciem, jakiego nie mieliśmy od dawna.